Cisco Webex

Cisco Webex je služba určená pro spolupráci, ale velmi dobře je využitelná i pro online výuku ve školách. Tato služba je provozována v Cisco Collaboration Cloudu, který poskytuje vysokou dostupnost a současně i vysokou míru zabezpečení, která může je v dnešní době při digitální komunikaci nutností. Právě díky vysoké bezpečnosti je Cisco Webex využívaný jako videokonferencí služby nejen ve firmách, ale i ve státní správě nebo při vládních jednáních nejen v České republice, ale i v dalších státech.

Řešení Cisco Webex, ale není pouze platformu pro videokonference, ale nabízí ucelené řešení v podobě HW prostředků, které zvyšují uživatelský komfort z videokonferencí ať už se jedná o osobní zařízení na stole uživatele až po zasedací místnosti různé velikosti.

SW portfolio je možné rozdělit do následujících oblastí:

Cisco Webex Meetings je platforma pro plánování a realizování online schůzek, přičemž tyto schůzky je možné dělat bez nutnosti instalovat nějaký SW na zařízení organizátora schůzky nebo na zařízení hostů, kteří jsou na schůzku pozvání. Podobně to je i s účet v prostředí Cisco Webex. Účet je vyžadován pouze pro uživatele, který schůzku zakládá ostatní, kteří jsou na schůzku pozváni účet nepotřebují.

Cisco Webex Teams je určený pro online chat a podobně jako tomu je v případě Cisco Webex Meetings, tak ani v případě Cisco Webex Teams není podmínkou instalace nějakého SW na počítač. Vše je možné řešit přes webový prohlížeč. Cisco Webex Teams umožňuje chat nejen jeden s jedním, ale díky permanentním chatovací místnostem i chat v rámci týmů. S výhodou tak je možné Webex Teams využít pro komunikaci v rámci firemních týmů, projektových týmů nebo pro komunikace se zákazníky. Cisco Webex Teams totiž umožňuje do chatu pozvat i externí kontakty.

HW portfolio pro Cisco Collaboration

Pokud potřebujete video HW do zasedacích místností, který Vám umožní nejen přenos vide a hlasu, ale například i prezentace nebo psaní vlastní rukou, tak můžete využít širokou nabídku HW přímo od Cisco. V nabídce je následující HW:

Cisco Webex Room Kit mini je videokonferencí zařízení určené pro malé zasedací místnosti. Díky širokoúhlé kameře, která má úhle záběru 120o což jí umožní účinně pokrýt i malé prostory a díky použitým technologií eliminuje efekt rybího oka. Díky USB-C je možné Cisco Webex Room Kit Mini možné připojit k libovolnému PC a použít ho s dalšími videokonferenčími platformami jako externí kameru, reproduktory a mikrofon.

Cisco Webex Room Kit je videokonferencí zařízení využívající vybavení které již v zasedacích místnostech máte jak-jsou televize, nebo projektory, které můžete připojit prostřednictvím HDMI. Cisco Webex Room Kit je ideálním řešením pro zasedací místnosti o velikosti 12 – 26 m2

Cisco Webex Board je videokonferenční zařízení u kterého je kladen důraz na uživatelský komfort a jednoduchost používání a které vám přináší vše v jednom. V zasedací místnosti už nepotřebujete žádné reproduktory, mikrofony, kamery nebo flipcharty. To vše vám přináší Cisco Webex Board. Bezdrátová prezentace Vám umožní prezentovat bez nutnosti instalace aplikací, digitální tabule Vám umožní do prezentace kreslit a dělat poznámky, které následně můžete ukládat do Cisco Webex Teams.

Kde řešení Cisco Webex poptat

Dodavatelů Cisco Webex je na české trhu několik. Já si Vás dovolím odkázat na firmu TOTAL SERVICE a.s., která je business partnerem firmy Cisco a jako taková Vám dokáže zajistit kompletní služby od konzultací, přes předvedení a dodání až po následný support. V případě že se rozhodnete pro kontaktování TOTAL SERVICE a.s. ohledně Cisco Webex, můžete tak učinit prostřednictví mne. Pokud se rozhodnete TOTAL SERVICE a.s. kontakt na přímo, budu rád pokud se o mně v emailu zmíníte a přidáte mne do kopie.